Ердоган оствари телефонски разговор со Путин

Двајцата лидери разменија мислења за можностите за соработка во борбата против новиот тип на коронавирусот (Ковид-19), билатералните односи и регионалните случувања

1402794
Ердоган оствари телефонски разговор со Путин

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин.

Во соопштението кое беше објавено од страна на Дирекцијата за комуниакции при претседателството беше истакнато дека двајцата лидери разменија мислења за можностите за соработка во борбата против новиот тип на коронавирусот (Ковид-19), билатералните односи и регионалните случувања.

Ердоган и Путин постигнаа согласност за продолжување на блиската соработка меѓу двете земји во однос на регионалните прашања.Слични вести