Претседателот Ердоган разговараше телефонски со катарскиот емир Ал Тани

Претседателот Ердоган разговараше телефонски со катарскиот емир Шеикот Тамим Бин Хамад Ал Тани за борбата против коронавирусот, билатералните односи и регионални прашања

1383591
Претседателот Ердоган разговараше телефонски со катарскиот емир Ал Тани

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган синоќа оствари телефонски разговор со катарскиот емир Шеикот Тамим Бин Хамад Ал Тани.

Според објавеното соопштение од одделот за комуникации во претседателскиот кабинет, во телефонскиот разговор стана збор за соработката во борбата против новиот тип коронавирус (Ковид-19), билатералните односи и за регионални прашања. Слични вести