Ердоган: Со Столтенберг, Мишел и Лејен, разговаравме за безбедносните закани со коишто се соочува Турција

Претседателот Ердоган рече: „Ѝ со Столтенберг, ѝ со Мишел, ѝ со Лејен, разговаравме за безбедносните закани со коишто се соочува Турција“

1375637
Ердоган: Со Столтенберг, Мишел и Лејен, разговаравме за безбедносните закани со коишто се соочува Турција

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган во авионот на враќање од Брисел даде значајни изјави во однос на актуелниот дневен ред и одговараше на прашањата на новинарите.

Претседателот Ердоган истакна дека во Брисел, ѝ со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, ѝ со претседателот на Европскиот совет (ЕС) Шарл Мишел, ѝ со претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лејен, било разговарано за  безбедносните закани со коишто се соочува Турција.

Ердоган рече: „Ѝ со Столтенберг, ѝ со Мишел, ѝ со Лејен, разговаравме за безбедносните закани со коишто се соочува Турција.“



Слични вести