Умре турскиот војник кој беше повреден до нападот на силите на режимот во Идлиб

Во нападот кој беше извршен во зоната за деескалација во Идлиб, за жал почина синот на нашата татковина, сограѓанин

1372844
Умре турскиот војник кој беше повреден до нападот на силите на режимот во Идлиб

Турскиот војник кој беше повреден во нападот на силите на режимот во Идлиб во Сирија умре во државната болница Рејханли каде што се наоѓаше на лекување.

Турскиот војник кој беше повреден во вчерашниот оган што го отворија силите на режимот на Асад врз Турските вооружени сили кои во подрачјето Идлиб продолжуваат со реализирањето на операцијата „Пролетен штит“ за воспоставување спокојство, покрај сите интервенции на лекарите во болницата, за жал подлегна на повредите.

Во соопштението кое беше објавено од страна на губернијата на Газиантеп беше истакнато следното:

„Во нападот кој беше извршен во зоната за деескалација во Идлиб, за жал почина синот на нашата татковина, сограѓанин. На херојот му посакуваме Божја милост и вечна слава, а на семејството искрено соучество“.Слични вести