Претседателот Ердоган: Прекинот на огнот во Идлиб стапува во сила вечерва на полноќ

Претседателот Ердоган истакна дека прекинот на огнот во подрачјето на Идлиб, во Сирија, стапува во сила вечерва на полноќ

1372936
Претседателот Ердоган: Прекинот на огнот во Идлиб стапува во сила вечерва на полноќ

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и рускиот претседател Владимир Путин по одржаната критична средба во Москва одржаа заедничка прес конференција.

Претседателот Ердоган истакна дека прекинот на огнот во подрачјето на Идлиб, во Сирија, стапува во сила вечерва на полноќ.Слични вести