Претседателот Ердоган ја прими постојаната претставничка на САД во ОН Кели Крафт

Приемот во претседателската палата „Куллијето“ во Анкара беше затворен за медиумите, а присуствуваше и министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу

1372217
Претседателот Ердоган ја прими постојаната претставничка на САД во ОН Кели Крафт

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган синоќа ја прими постојаната претставничка на САД во Обединетите нации (ОН) Кели Крафт.

Приемот во претседателската палата „Куллијето“ во Анкара беше затворен за медиумите.

На приемот присуствуваше и министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.Слични вести