Претседателот Ердоган денеска ќе престојува во еднодневна посета на Русија

Според објавеното соопштение од одделот за комуникации во претседателскиот кабинет, претседателот Ердоган во Москва ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин

1372195
Претседателот Ердоган денеска ќе престојува во еднодневна посета на Русија

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган денеска во претпладневните часови ќе отпатува во еднодневна работна посета на Русија.

Според објавеното соопштение од одделот за комуникации во претседателскиот кабинет, претседателот Ердоган во Москва ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин.

На средбата, покрај билатералните односи помеѓу Турција и Русија ќе биде разговарано и ќе бидат разменети мислења поготово во врска со последните случувања и ситуцијата во Сирија, а на чело на подрачјето Идлиб, во северозападниот дел на оваа земја.Слични вести