Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел во официјална посета на Турција

Во објавеното соопштение од Европскиот совет се истакнува дека Шарл Мишел во Анкара ќе се состане со претседателот Реџеп Тајјип Ердоган

1371638
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел во официјална посета на Турција

Претседателот на Европскиот совет (ЕС) Шарл Мишел денеска ќе престојува во официјална посета на Турција.

Во објавеното соопштение од Европскиот совет (ЕС) се истакнува дека Шарл Мишел во Анкара ќе се состане со претседателот Реџеп Тајјип Ердоган.

Инаку, претседателот на Европскиот совет (ЕС) Шарл Мишел и претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лејен вчера престојуваа во посета на Грција и Бугарија кадешто одржаа низа средби и разговори посветени на кризата со нерегуларните мигранти.Слични вести