Претседателот Ердоган разговараше телефонски со пакистанскиот премиер Имран Хан

Во телефонскиот разговор беа разгледани прашањето со Сирија на чело со случувањата во Идлиб, прашањето со мигрантите и билатералните односи

1371236
Претседателот Ердоган разговараше телефонски со пакистанскиот премиер Имран Хан

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган оствари телефонски разговор со пакистанскиот премиер Имран Хан.

Според добиени информации од одделот за комуникации во претседателскиот кабинет, во телефонскиот разговор беа разгледани прашањето со Сирија на чело со случувањата во Идлиб, прашањето со мигрантите и билатералните односи.

Пакистанскиот премиер Имран Хан му рече на претседателот Ердоган дека неговата земја целосно ја поддржува Турција по прашањето со Идлиб и мигрантите.Слични вести