Ердоган: „Утре во посета на Турција ќе престојува руска делегација за преговорите за Идлиб“

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган: „Утре во посета на Турција ќе престојува руска делегација за преговорите за Идлиб“

1365972
Ердоган: „Утре во посета на Турција ќе престојува руска делегација за преговорите за Идлиб“

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган рече дека „утре во посета на Турција ќе престојува руска делегација за преговорите за Идлиб“Слични вести