Ердоган им изрази сочувство на семејствата на загинатите во нападот во Германија

На браќата кои загинаа во овој гнасен напад во германскиот град Ханау им посакувам божја милост, а на семејствата искрено сочувство

1363650
Ердоган им изрази сочувство на семејствата на загинатите во нападот во Германија

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган им изрази сочувство на семејствата на загинатите во вчерашниот терористички напад во германскиот град Ханау.

Ердоган во објавата преку профилот на твитер истакна:

На браќата кои загинаа во овој гнасен напад во германскиот град Ханау им посакувам божја милост, а на семејствата искрено сочувство.Слични вести