Ердоган оствари телефонски разговор со Меркел

Главна тема на разговорот беа случувањата во Сирија и Либија

1353255
Ердоган оствари телефонски разговор со Меркел

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со германската канцеларка Ангела Меркел.

Во соопштението кое беше објавено од страна на Дирекцијата за комуникации при претседателството беше истакнато дека Ердоган и Меркел остварија телефонски разговор.

Главна тема на разговорот беа случувањата во Сирија и Либија.Слични вести