Ердоган оствари телефонски разговор со Трудо

Двајцата лидери на разговорот разменија мислења во врска со билатералните односи и регионалните прашања

1345788
Ердоган оствари телефонски разговор со Трудо

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со канадскиот премиер Џастин Трудо.

Двајцата лидери на разговорот што беше остварен синоќа разменија мислења во врска со билатералните односи и регионалните прашања.Слични вести