Претседателот Ердоган и германската канцеларка Меркел разговараа за Либија и регионални прашања

Претседателот Ердоган и германската канцеларка Ангела Меркел синоќа разговараа телефонски за случувањата во Либија и регионални прашања

1339305
Претседателот Ердоган и германската канцеларка Меркел разговараа за Либија и регионални прашања

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган синоќа оствари телефонски разговор со германската канцеларка Ангела Меркел. 

Според објавеното соопштение од Одделот за комуникации во претседателскиот кабинет, во телефонскиот разговор помеѓу претседателот Ердоган и германската канцеларка Ангела Меркел беа разгледани случувањата во Либија и регионални прашања. Слични вести