Чавушоглу разговараше телефонски со својот американски колега Помпео

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот за надворешни работи Чавушоглу разговараше телефонски со својот американски колега Мајк Помпео, мешѓутоа не беа дадени информации во врска со содржината на разговорот

1339413
Чавушоглу разговараше телефонски со својот американски колега Помпео

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со американскиот државен секретар Мајк Помпео.

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот за надворешни работи Чавушоглу разговараше телефонски со својот американски колега Мајк Помпео.

Во врска со содржината на разговорот не беа дадени било какви информации.Слични вести