Започна средбата меѓу Ердоган и Путин

Претседателот Ердоган рускиот колега Путин го пречека во Конгресниот центар Халич

1337062
Започна средбата меѓу Ердоган и Путин

Пред свеченото отворање на гасоводниот проект Турски тек во Истанбул, започна тет-а тет средбата меѓу претседателот Реџеп Тајип Ердоган и рускиот претседател Владимир Путин.

Претседателот Ердоган рускиот колега Путин кој во Истанбул престојува по повод свеченото отворање на гасоводниот проект Турски тек со кој рускиот природен гас преку Турција ќе се пренесува во Европа, го пречека во Конгресниот центар Халич.

По пречекот, двајцата лидери започнаа со тет-а тет средбата.Слични вести