Претседателот Ердоган разговараше телефонски со францускиот претседател Макрон

Во телефонскиот разговор беа разгледани регионалните случувања на чело со Либија и Сирија и билатералните односи

1334497
Претседателот Ердоган разговараше телефонски со францускиот претседател Макрон

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган синоќа оствари телефонски разговор со францускиот претседател Емануел Макрон. 

Според добиени информации од извори во кабинетот на претседателот, телефонскиот разговор е остварен на барање на францускиот претседател Макрон.

Во телефонскиот разговор беа разгледани регионалните случувања на чело со Либија и Сирија и билатералните односи помеѓу двете земји.Слични вести