Ердоган оствари телефонски разговор со Џонсон

Главна тема на разговорот беа случувањата во Либија и Сирија како и другите регионални и билатералните прашања

1328783
Ердоган оствари телефонски разговор со Џонсон

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со премиерот на Обединетото Кралство Борис Џонсон.

Според соопштението кое беше објавено од страна Управата за комуникации при претседателството, претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со британскиот премиер Џонсон.

Главна тема на разговорот беа случувањата во Либија и Сирија како и другите регионални и билатералните прашања.

На средбата Ердоган-Џонсон беа разменети мислења и во врска со билатералните односи меѓу Турција и Велика Британија, беше истакнато во соопштението.Слични вести