Путин на 8 јануари ќе допатува во посета на Турција

На средбата Ердоган-Путин ќе бидат разменети мислења во врска со значајните билатерални и регионални прашања

Путин на 8 јануари ќе допатува во посета на Турција

На 8 јануари рускиот претседател Владимир Путин ќе допатува во посета на Турција и ќе оствари средба со претседателот Реџеп Тајип Ердоган.

Дмитриј Песков, портпаролот на Кремљ рече дека рускиот претседател Владимир Путон на 8 јануари ќе престојува во посета на Турција и ќе оствари средба со претседателот Реџеп Тајип Ердоган.

Песков додаде дека на средбата Ердоган-Путин ќе бидат разменети мислења во врска со значајните билатерални и регионални прашања.Слични вести