Споделено видеото кое Ердоган му го покажа на Трамп

На видеото во детали се раскажуваат масакрите на терористот под кодното име „Мазлум Кобани“

1306691
Споделено видеото кое Ердоган му го покажа на Трамп

Претседателот на Управата за комуникации при кабинетот на претседателот Фахретин Алтун преку профилот на социјалните мрежи го сподели видеото кое претседателот Реџеп Тајип Ердоган им го покажа на американскиот претседател Доналд Трамп и некои американски сенатори во рамките на посетата на Вашингтон.

Алтун во објавата преку твитер во врска со видеото го истакна следното:

„Видео кое вчера претседателот Ердоган им го покажа на претседателот Трамп и некои американски сенатори во Белата куќа во Вашингтон. На видеото во детали се раскажуваат масакрите на терористот под кодното име „Мазлум Кобани“.

На видеото што Фахретин Алтун го сподели со титлуван превод на англиски јазик може да се видат низа примери од масакрите на еден од челниците на терористичката организација ЈПГ/ПКК познат под кодното име Мазлум Кобани кои ги извршил во рамките на терористичките напади во Ајн ал-араб (Кобани) во Сирија.Слични вести