Чавушоглу разговараше телефонски со својот американски колега Помпео

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу разговараше телефонски со својот американски колега Мајк Помпео

1295068
Чавушоглу разговараше телефонски со својот американски колега Помпео

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со американскиот државен секретар Мајк Помпео. 

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот Чавушоглу разговарал телефонски со својот американски колега Помпео.

Како што се истакнува во телефонскиот разговор станало збор за посетата којашто ќе ја оствари претседателот Реџеп Тајјип Ердоган на САД, терористот челник Мазлум Кобани по кого се трага со црвена потерница и за билатералните односи помеѓу Турција и Соединетите Американски Држави (САД).Слични вести