Макрон: Заедно со Меркел и Џонсон во наредните недели ќе се состанеме со претседателот Ердоган

Францускиот претседател Емануел Макрон рече: „Со Меркел и Џонсон донесовме одлука во наредните недели да се состанеме со претседателот Ердоган“

1290596
Макрон: Заедно со Меркел и Џонсон во наредните недели ќе се состанеме со претседателот Ердоган

Францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка Ангела Меркел и британскиот премиер Борис Џонсон, ќе се состанат со претседателот Реџеп Тајјип Ердоган со кого ќе разговараат за прашањето со Сирија.

Изјавата по прашањето пристигна од францускиот претседател Макрон кој соопшти дека во наредните недели ќе се состанат со претседателот Ердоган со кого ќе разговараат за прашањето со Сирија.

„Со Меркел и Џонсон донесовме одлука во наредните недели да се состанеме со претседателот Ердоган.“ - рече Макрон.Слични вести