Мевлут Чавушоглу го прими во Анкара високиот комесар на ОН за бегалци Филипо Гранди

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го прими во Анкара високиот комесар на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР) Филипо Гранди

1263126
Мевлут Чавушоглу го прими во Анкара високиот комесар на ОН за бегалци Филипо Гранди

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го прими високиот комесар на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР) Филипо Гранди кој допатува на разговори во Анкара.

По средбата, Чавушоглу на својата објава што ја сподели на социјалната мрежа Твитер напиша: „Со високиот комесар на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР) Филипо Гранди разговаравме за подготовките за Глобалниот форум за бегалци чиј копретседател ќе биде нашиот претседател Реџеп Тајјип Ердоган.“Слични вести