Ердоган оствари телефонски разговор со Џонсон

Главна тема на разговорот освен билатералните односи беа и случувањата во Сирија  Либија

1260471
Ердоган оствари телефонски разговор со Џонсон

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со британскиот премиер Борис Џонсон.

Според соопштението кое беше објавено од страна на Управата за комуникации при претседателството, претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со британскиот премиер Борис Џонсон.

Главна тема на разговорот освен билатералните односи беа и случувањата во Сирија  Либија.Слични вести