Ердоган оствари телефонски разговор со Меркел

Ердоган и Меркел разменија мислења во врска со билатералните односи и регионалните прашања

1255734
Ердоган оствари телефонски разговор со Меркел

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со германската канцеларка Ангела Меркел.

Во соопштението кое беше објавено од страна на Управата за комуникации при претседателството беше истакнато дека Ердоган и Меркел размениле мислења во врска со билатералните односи и регионалните прашања.Слични вести