Децата му подарија на Мохамед Салах книга за обидот за државен удар на 15 јули

Фудбалската ѕвезда Мохамед Салах кој игра за Ливерпул во Англиската Премиер лига на стадионот Водафон Парк каде што дојде пред мечот за Супер купот, беше пречекан од страна на група деца

1252522
Децата му подарија на Мохамед Салах книга за обидот за државен удар на 15 јули

Светски познатата фудбалска ѕвезда на Ливерпул Мохамед Салах кој за мечот за Супер купот на УЕФА дојде во Истанбул потпиша книга за децара кои дојдоа да го прчекаат.

Салах кој игра за Ливерпул во Англиската Премиер лига на стадионот Водафон Парк каде што дојде пред мечот за Супер купот, беше пречекан од страна на група деца. 

Децата му ја дадоа на Салах да ја потпише за нив неговата биографска книга „Јас се викам Салах“.

Потоа децата му ја подарија на Мохамед Салах книгата „Ноќта 15 јули Кијам (месо) и националниот удар“ напишана од страна на шефот на полицијата на Истанбул Мустафа Чалишкан, а во која се раскажува за случувањата ноќта на 17 јули 2016 година за време на обидот за државен удар.

Салах и децата сликаа и заедничка спомен фотографија.Слични вести