Средба на Чавушоглу со својот авганистански колега Рабани во Анкара

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу во официјалната резиденција на министерството во Анкара се состана со авганистанскиот министер за надворешни работи Салахадин Рабани

1237624
Средба на Чавушоглу со својот авганистански колега Рабани во Анкара

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу се состана со својот авганистански колега Салахадин Рабани.

Според добиени информации од дипломатски извори, министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу во официјалната резиденција на министерството во Анкара се состана со авганистанскиот министер за надворешни работи Салахадин Рабани.

Чавушоглу во врска со оваа средба сподели објава на својата сметка на социјалната мрежа Твитер каде што напиша: „Со авганистанскиот  министер за надворешни работи, мојот брат Салахадин Рабани, разговаравме за мировниот процес во Авганистан и случувањата во регионот.“

 

 Слични вести