Ердоган и Путин разговараа телефонски

Претседателот Ердоган и рускиот претседател Владимир Путин разговараа телефонски за присутната криза во Либија, билатералните односи и регионални прашања

1231396
Ердоган и Путин разговараа телефонски

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган  и рускиот претседател Владимир Путин остварија телефонски разговор посветен на присутната криза во Либија, билатералните односи и регионални прашања.

Според објавеното соопштение од Одделот за комуникации во претседателството, Ердоган и Путин денеска остварија телефонски разговор.

Во телефонскиот разговор освен за присутната криза во Либија, стана збор и за билатералните односи и регионални прашања.

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган во телефонскиот разговор воедно истакна дека со големо жалење ја следел несреќата со подморницата која што се доживеа во Баренцовото Море и им посака трпение на семејствата на руската посада која го загуби животот во оваа трагична несреќа и го изрази своето сочувство до рускиот народ.Слични вести