Претседателот Ердоган објави порака со честитка по повод месецот на постот Рамазан

Претседателот Ердоган во својата објава преку социјалната медија упати порака со честитка до сите муслимани по повод месецот на постот Рамазан

1195346
Претседателот Ердоган објави порака со честитка по повод месецот на постот Рамазан

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган во својата објава преку социјалната медија упати честитка по повод месецот на постот Рамазан. 

Ердоган во пораката напиша: „Рамазан-и Шериф чиј почеток е милост, средината простување, а крајот спас од пеколот (џехенемот) нека биде повод за добри работи за нашиот народ, за исламскиот свет и за целото човештво.“

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган во својата порака што ја објави на социјалната мрежа Твитер го порача и следното: "Севишниот Аллах нека ги прими нашите молитви (ибадети) и во единство и заедно да го дочекаме Рамазан Бајрам."Слични вести