Сочувство од Чавушоглу до својот колега од Шри Ланка Марапана

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го побара по телефон својот колега од Шри Ланка Тилак Марапана и го изрази своето сочувство за големиот број загинати во терористичките напади

1187477
Сочувство од Чавушоглу до својот колега од Шри Ланка Марапана

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изрази сочувство до својот колега, министерот за надворешни работи на Шри Ланка Тилак Марапана, по повод терористичките напади до кои дојде утрово во оваа земја.

Според добиени информации од дипломатски извори, Чавушоглу го побарал по телефон својот колега од Шри Ланка Марапана.

Во телефонскиот разговор министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го изразил своето сочувство до својот колега Марапана за загинатите во терористичките напади.

Инаку, во терористичките напади кои што беа извршени утрово врз цркви и хотели во главниот град на Шри Ланка, Коломбо, според последните добиени информации животот го загубија 207 лица, а некаде околу 400 лица се ранети.Слични вести