Претседателот Ердоган ги прими фудбалерот Месут Озил и неговата вереничка Амине Ѓулше

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган на аеродромот Ататурк во Истанбул ги прими германскиот фудбалер од турско потекло Месут Озил и неговата вереничка Амине Ѓулше

1164863
Претседателот Ердоган ги прими фудбалерот Месут Озил и неговата вереничка Амине Ѓулше

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган ги прими германскиот фудбалер од турско потекло Месут Озил и неговата вереничка Амине Ѓулше.

Ердоган ги прими Месут Озил и неговата вереничка Амине Ѓулше на аеродромот Ататурк во Истанбул со кои овде извесно време разговараше.

Притоа Месут Озил кој игра во англиската Премиер лига каде што го облекува дресот на Арсенал и неговата вереничка Амине Ѓулше, за време на приемот му ја предадоа на претседателот Ердоган поканата за нивната церемонија за венчавање.

 

 

 Слични вести