Чавушоглу и Помпео разговараа телефонски за повлекувањето на САД од Сирија и билатерални прашања

Според добиени информации од дипломатски извори во телефонскиот разговор двајцата шефови на дипломатии направиле проценка на процесот на повлекување на САД од Сирија и билатерални прашања

1130276
Чавушоглу и Помпео разговараа телефонски за повлекувањето на САД од Сирија и билатерални прашања

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со американскиот државен секретар Мајк Помпео.

Според добиени информации од дипломатски извори во телефонскиот разговор двајцата шефови на дипломатии направиле проценка на процесот на повлекување на САД од Сирија и билатерални прашања.

 Слични вести