Претседателот Ердоган утрово се состана на деловен доручек со Меркел

Претседателот Ердоган утрово се состана на деловен доручек со германската канцеларка Ангела Меркел

1059147
Претседателот Ердоган утрово се состана на деловен доручек со Меркел
erdogan-merkel kahvalti1.jpg
erdogan-merkel kahvalti.jpg

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган последниот ден од тридневната посета на Германија утрово во Берлин се состана на деловен доручек со германската канцеларка Ангела Меркел.

Деловниот доручек траеше приближно два и пол часа и беше затворен за медиумите.

Претседателот Ердоган и вчера се состана со германската канцеларка Ангела Меркел со која потоа одржаа и заедничка конференција за претставниците на печатот.

 Слични вести