Ердоган: Во Германија се наоѓаат илјадници членови на ПКК и стотици членови на ФЕТО

Претседателот Р. Т. Ердоган на средбата со германската канцеларка Ангела Меркел истакна дека во Германија се наоѓаат илјадници членови на сепаратистичко-терористичката организација ПКК и стотици членови на Фетулахистичката терористичка организација ФЕТО

1058656
Ердоган: Во Германија се наоѓаат илјадници членови на ПКК и стотици членови на ФЕТО

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган кој престојува во посета на Берлин се состана со германската канцеларка Ангела Меркел.

Ердоган истакна дека во Германија се наоѓаат илјадници членови на сепаратистичко-терористичката организација ПКК и стотици членови на Фетулахистичката терористичка организација ФЕТО.Слични вести