Ердоган: Џан Дундар е агент осуден на 5 години и 10 месеци затвор,треба да се екстрадира во Турција

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган на средбата со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин и истакна дека Џан Дундар кој е во бегство во Германија е агент осуден на затворска казна од 5 години и 10 месеци и треба да се екстрадира во Турција

1058669
Ердоган: Џан Дундар е агент осуден на 5 години и 10 месеци затвор,треба да се екстрадира во Турција

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган во Берлин на остварената средба со со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин истакна дека Џан Дундар кој е во бегство во Германија е агент кој е осуден на затворска казна од 5 години и 10 месеци и дека треба да се екстрадира во Турција.Слични вести