Чавушоглу оствари телефонски разговори со Помпео и Маас

Вчера Чавушоглу оствари телефонски разговор и со францускиот колега Жан-Ив Ле Дриан

1048490
Чавушоглу оствари телефонски разговори со Помпео и Маас

Министерот за надворешни работи Мевљут Чавушоглу оствари телефонски разговори со американскиот колега Мајк Помпео и германскиот колега Хеико Маас.

Според дипломатски извори, Чавушоглу оствари телефонски разговори со Помпео и Маас.

Вчера Чавушоглу оствари телефонски разговор и со францускиот колега Жан-Ив Ле Дриан.

Во врска со содржината на разговорите не беа споделени никакви информации.Слични вести