Чавушоглу оствари телефонски разговор со Помпео

Двајцата министри разменија мислења во врска со руското бомбардирање на идлиб

1043200
Чавушоглу оствари телефонски разговор со Помпео

Министерот за надворешни работи Мевљут Чавушоглу оствари телефонски разговор со американскиот колега Мајк Помпео.

На разговорот кој беше остварен на барање на САД, двајцата министри разменија мислења во врска со руското бомбардирање на Идлиб и ситуацијата во Сирија.

Главна тема на разговорот беа билатералните прашања како и Идлиб и Мунбич.Слични вести