Ердоган оствари телефонски разговор со Абас

Палестинскиот претседател Абас изрази силна поддршка на Турција

1034118
Ердоган оствари телефонски разговор со Абас

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со палестинскиот претседател Махмуд Абас.

Според информациите од канцеларијата на претседателот, синоќа Ердоган и Абас остварија телефонски разговор.

Двајцата лидери на телефонскиот разговор разменија мислења во врска со актуелните прашања. Палестинскиот претседател Абас изрази силна поддршка на Турција.Слични вести