Турција го осуди вооружениот напад во белгискиот град Лиеж

Во објавеното писмено соопштение од турското министерство за надворешни работи се осудува вооружениот напад до кој дојде вчера пред една кафетерија во градот Лиеж во Белгија

981828
Турција го осуди вооружениот напад во белгискиот град Лиеж

Турција го осуди вчерашниот инцидент во Белгија во кој животот го загубија три лица.

Во објавеното писмено соопштение од турското министерство за надворешни работи се осудува вооружениот напад до кој дојде вчера пред една кафетерија во градот Лиеж во Белгија.

Во соопштението се вели следното: “Го изразуваме нашето сочувство до семејствата на загинатите во нападот и до белгискиот народ.“Слични вести