Ердоган и Путин разменија мислења во врска со последните случувања во Сирија

Извори од кабинетот на претседателот соопштија дека двајцата лидери Ердоган и Путин разговараа телефонски и дека разменија мислења во врска со последните случувања во Сирија

950250
Ердоган и Путин разменија мислења во врска со последните случувања во Сирија

Претседателот на Републиката Реџеп Тајјип Ердоган денеска оствари телефонски разговор со рускииот претседател Владимир Путин.

Извори од кабинетот на претседателот соопштија дека двајцата лидери Ердоган и Путин разменија мислења во врска со последните случувања во Сирија.

Според исти извори Ердоган и Путин постигнале компромис да бидат во близок контакт.

 Слични вести