Ердоган оствари телефонски разговор со Путин

Ердоган оствари телефонски разговор со Путин

906051
Ердоган оствари телефонски разговор со Путин

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин.

Главна тема на телефонскиот разговор беа случувањата во Африн и Идлиб.

Двајцата лидери меѓудругото се договорија вториот трилатерален состанок меѓу Турција, Русија и Иран да се одржи во Истанбул.

На првиот трилатерален состанок кој што се одржа на 22 ноември 2017 во Сочи беа разгледани случувањата во Сирија.Слични вести