Еден турски војник загина во ракетен напад во Идлиб

Еден турски војник загина додека 5 војници и еден цивилен персонал биле ранети во ракетен напад на позициите на турските вооружени сили во подрачјето на Идлиб во Сирија

904364
Еден турски војник загина во ракетен напад во Идлиб

Еден турски војник загина додека 5 војници и еден цивилен персонал биле ранети во ракетен напад на позициите на турските вооружени сили во подрачјето на Идлиб во Сирија.

Турските вооружени сили соопштија дека ракетата паднала на точката бр.6 во Идлиб, каде во тек е изградба на објект и усмртила еден и ранила 6 лица.

Еден турски војник исто така загина вчера во рамките на воената операција Маслиново гранче во околината на Африн.

Нападот го извршиле терористи на ПКК/КЏК/ПЈД/ЈПГ и ДЕАШ.

 

 Слични вести