Претседателот Ердоган во посета на Рим

Претседателот Ердоган одржуваа тет-а тет средба со италијанскиот претседател Серџио Матарела

904076
Претседателот Ердоган во посета на Рим

По официјалната посета на Ватикан, претседателот Реџеп Тајип Ердоган замина за Рим.

Ердоган во претседателскиот дворец во Рим беше пречекан од страна на италијанскиот претседател Серџио Матарела.

По пречекот со високи државни почести и претставувањето на делегациите на двете земји, претседателот Ердоган и италијанскиот колега Матарела преминаа во просториите каде што одржуваат тет-а тет средба.

По средбата, двајцата претседатели ќе учествуваат на работната вечера меѓу делегациите на двете земји.Слични вести