Претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со премиерот на Бугарија Борисов

Во разговорот станало збор за актуелните билатерални односи како и за односите на релација Анкара-Брисел.

897107
Претседателот Ердоган оствари телефонски разговор со премиерот на Бугарија Борисов

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со премиерот на Бугарија Бојко Борисов.

Извори на Претседателството на Република Турција соопштија дека во разговорот станало збор за актуелните билатерални односи како и за односите на релација Анкара-Брисел.

Претседателот Ердоган и премиерот Борисов размениле мислења околу активностите кои би можеле да се спроведат за интензивирање на односите меѓу Турција и Европската унија.

 Слични вести