Ердоган оствари телефонски разговор со Трамп

Разговорот се оствари на барање на Трамп

896501
Ердоган оствари телефонски разговор со Трамп

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган оствари телефонски разговор со претседателот на САД Доналд Трамп.

Разговорот се оствари на барање на Трамп.Слични вести