Ердоган ќе одржи телефонски разговор со Путин

Главна тема на разговорот ќе биде одлуката на Трамп

863574
Ердоган ќе одржи телефонски разговор со Путин

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган ќе одржи телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин во врска со одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за признавање на Ерусалим за главен град на Израел.Слични вести