Ердоган на 13 ноември во посета на Русија

Ердоган во Сочи ќе се состане со својот домаќин претседателот Владимир Путин.

841951
Ердоган на 13 ноември во посета на Русија

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган на 13 ноември ќе отпатува во официјална посета на Русија.

Ердоган во Сочи ќе се состане со својот домаќин претседателот Владимир Путин.

Портпаролот на Кремљ Дмитри Песков во изјава за новинарите на 2 ноември најави дека се во тек подготвки за реализирање на нова средба меѓу претседателот Владимир Путин и претседателот на Република Турција Реџеп Тајип Ердоган.

Како последно Ердоган и Путин се имаа сретнато во Анкара на 28 септември.

По посетата на Русија,претседателот Ердоган следниот ден на 14 ноември, ќе отпатува во посета на Кувајт.

 Слични вести