Ердоган синоќа учествуваше на свечената вечера која беше приредена од страна на претседателот Алијев

Вечерата беше затворена за печатот

837408
Ердоган синоќа учествуваше на свечената вечера која беше приредена од страна на претседателот Алијев

Синоќа претседателот Реџеп Тајип Ердоган учествуваше на свечената вечера која беше приредена од страна на претседателот на Азербејџан Илхам Алијев.

На вечерата учествуваа сопругата на претседателот Ердоган, Емине Ердоган и сопругата на претседателот на Азербејџан, Михрибан Алијева.

Вечерата беше затворена за печатот.

Вчера претседателот Ердоган престојуваше во посета на Баку каде што учествуваше на свеченото отворање на железничката линија Баку-Тбилиси-Карс.Слични вести