Денес во посета на Турција ќе допатува катарскиот министер за надворешни работи

На средбата освен билатералните ќе бидат разменети мислења и во врска со актуелните, регионалните и меѓународните прашања

770396
Денес во посета на Турција ќе допатува катарскиот министер за надворешни работи

Катарскиот министер за надворешни работи Шеик Мухамед Бин Абдурахман Бин Касим Ал Сани днес ќе допатува во официјална посета на Турција.

Според писменото соопштение кое беше објавено од страна на МНР, министерот за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денес ќе одржи средба со катарскиот министер за надворешни работи Шеик Мухамед Бин Абдурахман Бин Касим Ал Сани.

По средбата двајцата министри ќе одржат заедничка прес конференција.

Катарскиот министер Ал Сани ќе биде примен и од страна на претседателот Ердоган.

На средбата освен билатералните ќе бидат разменети мислења и во врска со актуелните, регионалните и меѓународните прашања.Слични вести