Претседателите Ердоган и Трамп меѓусебно споделија твитови

Имав големо задоволство и чест да бидам домаќин на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во Белата куќа

733865
Претседателите Ердоган и Трамп меѓусебно споделија твитови

Американскиот претседател Доналд Трамп сподели порака преку профилот на социјалните медиуми во врска со вчерашната средба со претседателот Реџеп Тајип Ердоган.

Трамп во пораката рече: Имав големо задоволство и чест да бидам домаќин на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во Белата куќа.

На тоа, претседателот Ердоган одговори со следната порака:

„Ви благодарам за срдечната гостољубивост почитуван претседател. Верува дека денешната средба ќе го зајакне нашето сојузништво и стратешко партнерство„.Слични вести